Nie da się ukryć, że kursy online są obecnie po prostu modne. Jako ludzie aktywni coraz częściej stajemy po obu stronach procesu. Nie tylko uczymy się i rozwijamy dzięki kursom, ale sami mamy ambicję uczyć innych. Powstaje wiele poradników i materiałów mówiących o tym, jak zrobić kurs, który zarobi duże pieniądze. Stosunkowo mało z nich na poważnie traktuje próbę odpowiedzi na inne kluczowe pytanie: jak zrobić kurs, który po prostu będzie dobry?
Co oznacza "dobry" kurs? To taki, który:
Podczas ponadgodzinnej rozmowy zebraliśmy kluczowe wskazówki i przedstawimy przepis na stworzenie kursu online. Taki kurs to dla twórcy sposób na zarobek, promocję, wyróżnienie się na rynku, ale dla ich odbiorców to przede wszystkim narzędzie edukacji. Poświęcają nam swój czas, więc dajmy im w zamian coś wartościowego, dopasowanego do potrzeb. I nie bankrutujmy przy tym ;-)
Pasjonat nowoczesnego uczenia z wykorzystaniem technologii. Współtwórca metody projektowania szkoleń Learning Battle Cards, współautor książki o niej. Lider firmy OSI CompuTrain. Popularyzator, prelegent, blogger. Od ponad dekady zajmuje się zagadnieniami wykorzystania nowych technologii w edukacji dorosłych. Tworzy i wdraża w organizacjach oparte o technologie, które łączą w sobie nowoczesny marketing i edukację. Współautor podręczników w zakresie webinariów, webcastów, knowledge pills i innych. Metodyk, autor szkoleń z zakresu wykorzystania multimediów w uczeniu i biznesie oraz publikacji poświęconej tej tematyce. Na co dzień kieruje Digital Knowledge Lab – studiem produkcji multimedialnych treści edukacyjnych w Polsce działającym w ramach ekosystemu Digital Knowledge Village. Jego misją zawodową jest usuwanie barier technologicznych przed wszystkimi, którzy mają ambicje uczyć innych, aby wspomagać tworzenie społeczeństwa świadomie i sprawnie posługującego się otaczającymi nas narzędziami.
Założyliśmy Digital Creators, aby móc realizować projekty niezależne od naszych codziennych potyczek biznesowych czy naukowych. Staramy się docierać za pomocą nowoczesnych narzędzi do twórców i umożliwiać im udział w cyfrowym świecie. Na co dzień prowadzimy działalności dydaktyczną i biznesową w różnych miejscach, również na własny rachunek. Fundacja Digital Creators pozwala nam zebrać w jednym miejscu najlepsze, wypracowane przez lata, doświadczenia na styku edukacji, technologii oraz kultury i dzielić się nimi ze społeczeństwem.
Sławek i Piotr są również polskimi ambasadorami EPALE - europejskiej, wielojęzycznej platformy, otwartej dla wszystkich społeczność profesjonalistów z dziedziny kształcenia dorosłych, między innymi edukatorów i instruktorów dorosłych, doradców i konsultantów, badaczy i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz decydentów.