Efektywne tworzenie angażujących zajęć dla studentów:
od projektowania do realziacji

Dążymy do zwiększenia komfortu pracy wykładowców akademickich i optymalizacji ich czasu. Naszą misją jest ułatwianie codziennych obowiązków dydaktycznych. Nasze szkolenia, prowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem, uczą, jak projektować i tworzyć cyfrowe zajęcia w sposób praktyczny, angażujący i motywujący studentów. Dzięki współpracy z nami, uczelnie zyskują narzędzia do skutecznej transformacji cyfrowej, zapewniając swoim studentom najwyższy standard edukacji.

Oferujemy praktyczne podejście, w którym uczestnicy pracują nad własnymi projektami i otrzymują wsparcie po warsztatach. Nasze warsztaty i programy rozwojowe umożliwiają skuteczne wdrażanie nowych technologii oraz angażowanie studentów w proces nauczania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, której częścią jest również bezpłatna konsultacja metodyczna.

PROJEKTY zorientowane na zmianę

Stosujemy wszechstronne techniki, aby skutecznie przygotować nauczycieli akademickich do wykorzystania różnych metod cyfrowej dydaktyki w swojej pracy.

parallax background
 

SZKOLENIA I WARSZTATY

Realizując programy rozwojowe na uczelni proponujemy rozpoczęcie od warsztatu otwierającego, który da odpowiednią bazę do dalszych działań. Warsztat odbywa się zwykle z udziałem zespołu edukacji cyfrowej na uczelni i wybranymi nauczycielami akademickimi - liderami, entuzjastami edukacji cyfrowej.

Kształtowanie rozwoju edukacji cyfrowej na uczelni.

OBSZAR 1: PROJEKTOWANIE

Dobry proces edukacyjny zaczyna się od dobrego projektu. Edukacja cyfrowa daje olbrzymie możliwości uczenia młodych ludzi, dla których właśnie świat cyfrowy, asynchroniczność, dostęp zdalny są naturalnym środowiskiem.

Warto wyjść poza schematy stosowane w sali szkoleniowej, by wykorzystywać zalety metod typowych dla edukacji zdalnej. Próba uczenia tymi samymi metodami, ale z wykorzystaniem innego medium, jest jak wyprowadzenie samolotu na autostradę i próba jazdy bez odrywania się od ziemi. Traci się wtedy to, co w edukacji cyfrowej najlepsze – możliwość wykorzystania różnych form i trybów w taki sposób, by angażować studentów i skuteczniej uczyć.

Dajemy narzędzia do dobrego projektowania zarówno procesów, jak i samych aktywności i treści. Zapraszamy uczestników warsztatów, by podnieśli poziom swojego uczenia o poziom wyżej. Wskazujemy metody i gotowe formaty, które zostały sprawdzone i znajdują zastosowanie na światowym rynku edukacyjnym.

Wykorzystanie potencjału różnych form szkoleniowych - metoda Learning Battle Cards.
Angażowanie by design - projektowanie angażujących form szkoleniowych.
Upraszczaj ile się da, ale nie bardziej - esencjonalizm w treściach edukacyjnych.
Dobrze zaprojektowane środowisko uczenia się.
Szkolenie kohortowe od A do Z.
Kurs MOOC od A do Z.
Projektowanie uniwersalne (Universal Design of Learning) zgodnie z założeniami dostępności WCAG 2.2.

OBSZAR 2: TWORZENIE TREŚCI

Dobrze zaprojektowane treści edukacyjne przyciągają uwagę, zachęcają do uczenia się i przynoszą chwałę twórcom. Jednak żyjemy w czasach, w których obowiązują standardy jakościowe dotyczące treści cyfrowych.

Pokazujemy, że tworzenie materiałów dobrej jakości nie musi być trudne, pod warunkiem, że twórca stosuje pewne zasady i zna podstawowe pojęcia związane z wizualizacją, obrazem, dźwiękiem lub grafiką. Współczesne narzędzia do tworzenia treści nie wymagają wielkich umiejętności technicznych, jeśli znasz te zasady.

Projektowanie wizualne materiałów i praca z danymi.
Projektowanie graficzne w Canva.
Projektowanie interaktywnych form dydaktycznych od podstaw do poziomu zaawansowanego.
Tworzenie materiałów filmowych i fotograficznych do celów dydaktycznych.
Tworzenie multimedialnych materiałów dydaktycznych za pomocą smartfona.
Podcasting i tworzenie wykładów audio.
Postprodukcja wideo - od podstaw do zaawansowanych technik.
Praca z kamerą i mikrofonem na żywo - podnoszenie poziomu technicznego wykładów.

OBSZAR 3: DOSTARCZANIE

Realizacja zajęć dydaktycznych i procesu uczenia w świecie cyfrowym wymaga nieco innych umiejętności niż w sali szkoleniowej. Stosujemy inne medium i to ono determinuje nowe zasady, które warto przestrzegać. Możemy też wykorzystać różne tryby uczenia i warto nabrać w tym wprawy.

Efektywna i angażująca praca z grupą podczas synchronicznych zajęć online
Streaming i realizacja konferencji online.

OBSZAR 4: ŚRODOWISKO PRACY

Uprawianie edukacji cyfrowej nie musi być trudne i pracochłonne, jeśli ma się dobrze zorganizowane środowisko pracy i narzędzia. Można osiągać więcej - mniejszym wysiłkiem.

Uczymy jak sobie zorganizować środowisko pracy, by w sposób efektywny tworzyć dobrą edukację, wykorzystywać potencjał narzędzi i sztucznej inteligencji, która się w nich coraz częściej pojawia oraz robić to profesjonalnie i bezpiecznie.

Wykorzystanie AI w edukacji.
Ochrona własności intelektualnej w działalności dydaktycznej.
Mikrostudio dla wykładowcy.
Warsztaty narzędziowe w zakresie wybranego oprogramowania.

NASZE PRYNCYPIA

PRAKTYCY EDUKACJI CYFROWEJ Z DOŚWIADCZENIEM

PIOTR MACZUGA


Pisze, nagrywa, szkoli i występuje publicznie, popularyzując nowe technologie w edukacji dorosłych. Projektuje studia i przestrzenie multimedialne. Współzałożyciel Fundacji Digital Creators.

Projektował i prowadził studia wideo oraz przestrzenie multimedialne, m.in. w Centrum Nowych Technologii Digital Knowledge Village w Warszawie. Współpracował z edukatorami z ponad 20 krajów, wyprodukował tysiące konferencji online, webinarów i audycji internetowych.

Prowadzi warsztaty i szkolenia dla firm oraz instytucji publicznych z zakresu cyfrowych narzędzi i ich wykorzystania w edukacji oraz marketingu.

SŁAWOMIR ŁAIS


Ekspert i praktyk cyfrowej edukacji, współtwórca Learning Battle Cards, projektant aplikacji wspierających uczenie. Popularyzator, prelegent i blogger (praktykatrenera.pl).

Od ponad dwudziestu lat zajmuje się metodyką i stosowaniem technologii informatycznych w edukacji. Projektuje rozwiązania e-learning i blended learning, w tym aplikacje, platformy edukacyjne i narzędzia wspierające uczenie.

Autor wielu publikacji, w tym książek „Projektowanie efektywnych szkoleń” (Wolters Kluwer) oraz „Standardy Edukacji Zdalnej” (Wydawnictwo Certes).

  Imię:

  Nazwisko:

  Email:

  Telefon:

  Wiadomość:

  Administratorem danych osobowych jest Fundacja Digital Creators. Dane przetwarzane w formularzu kontaktywnym będą użyte jedynie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie, a następnie skasowane. Więcej informacji o przetwarzaniu danych na tej stronie znajdziesz w Polityce prywatności.