Znamy się od lat. Z niektórymi bliżej, z innym mniej, ale powołując Fundację zebraliśmy w jednym miejscu nas - ludzi z pasją i doświadczeniem. Mamy szerokie i przekrojowe kompetencje w wielu dziedzinach. Zapraszamy do poznania naszego zespołu:
- Anna Duda-MaczugaPrezes Fundacji
Konserwator zabytków. Pracownik naukowy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.
- Sławomir ŁaisCzłonek Rady Programowej
Pasjonat nowoczesnego uczenia z wykorzystaniem technologii. Współtwórca metody projektowania szkoleń Learning Battle Cards, współautor książki o niej. Lider firmy OSI CompuTrain. Popularyzator, prelegent, blogger.
- prof. dr hab. Jacek MartusewiczCzłonek Rady Programowej
Prorektor ds. naukowych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Studiował na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Profesor sztuki. Od początku pracy zawodowej związany z macierzystym Wydziałem, gdzie pełnił funkcje m.in. prodziekana (2005–2008) i kierownika Katedry Konserwacji i Restauracji Rzeźby i Elementów Architektury (2008–2011). Obecnie kieruje Pracownią Konserwacji i Restauracji Ceramiki.
Specjalizuje się w konserwacji kamienia i ceramiki – związanej głównie z architekturą – przede wszystkim zabytkowych okładzin ściennych (flizy holenderskie, azulejos), ceramiki ogrodowej i pieców kaflowych. Problematyce tej poświęcił liczne publikacje i wystąpienia. Współpracuje w tym obszarze z tak znaczącymi instytucjami państwowymi jak Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, a także z prywatnymi kolekcjonerami.
Od wielu lat działalność konserwatorską prowadzi też w ramach prac archeologicznych. Uczestniczył w misjach archeologicznych w krajach Bliskiego Wschodu. Od 2007 roku w ramach współpracy z Ośrodkiem Badań Prekolumbijskich Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi prace i badania konserwatorskie w Peru; zajmował się m.in. zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO – Machu Picchu oraz klasztorem Santo Domingo w historycznym centrum Limy.
Niezależny obszar jego działalności stanowią projekty rzeźbiarskie i konserwatorskie związane z historycznymi budynkami, a szczególnie realizacje w gmachu Sejmu RP – tablice upamiętniające oraz projekt i opracowanie wraz z zespołem rekonstrukcji czterech płaskorzeźb autorstwa Józefa Gosławskiego z przedstawieniami alegorii Architektury, Rzeźby, Malarstwa i Muzyki na elewacji budynku głównego.
Prace naukowe powstałe pod jego kierunkiem były niejednokrotnie nagradzane zarówno w ASP w Warszawie, jak i w konkursach Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.
Członek Komitetu Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk.
- Piotr MaczugaCzłonek Rady Programowej
Od ponad 15 lat jestem związany zawodowo z branżą multimedialną jako twórca, producent, publicysta i dydaktyk. Projektowałem i prowadziłem studia wideo i przestrzenie multimedialne (m.in. w Centrum Nowych Technologii Digital Knowledge Village w Warszawie). Współpracowałem z ramach kilkudziesięciu projektów z edukatorami z prawie 20 krajów. Wyprodukowałem kilka tysięcy konferencji online, webinarów i audycji internetowych. Prowadzę warsztaty i szkolenia dla firm i instytucji publicznych w zakresie cyfrowych narzędzi i ich wykorzystania w edukacji oraz marketingu. Prowadzę również zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jestem fundatorem Fundacji Digital Creators, a także ambasadorem EPALE - elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych, stworzonej przez Komisję Europejską.
- Wideo
- Audio
- Livestreaming
- Ochrona własności intelektualnej
- Projektowanie przestrzeni kreatywnej
- Webinary i warsztaty w formule online
- Produkcja wideo i TV
- dr Renata Marciniak
Doktor Nauk o Edukacji oraz Doktor Nauk o Zarządzaniu, profesor akredytowany przez Hiszpańskie Ministerstwo Edukacji, Specjalista ds. Środowisk Wirtualnego Nauczania, twórca modelu oceny jakości wyższego kształcenia wirtualnego. Profesor akademicki na hiszpańskich uniwersytetach, e-nauczyciel od kilkunastu lat, autor i recenzent licznych artykułów dot. kształcenia online publikowanych w międzynarodowych czasopismach naukowych, prelegent kilkudziesięciu konferencji, badacz naukowy w zakresie e-learningu. Jest aktywna na Researchgate, Linkedinie, Twiterze. Prowadzi bloga o zarządzaniu firmą https://renatamarciniak.wordpress.com/ oraz e-learningu https://renatamarciniak.es/es/blog/ Więcej na http://renatamarciniak.es/
- Tomasz Kucprojektant graficznyTomasz Kucprojektant graficzny
Typograf, który stał się strategiem i specjalistą od planowania publikacji. Kiedyś redaktor techniczny, teraz częściej programista i architekt informacji. Partner zarządzający warszawskiego studia projektowego Foxrabbit, zajmuje się także pracą z dużymi zbiorami danych, ich wizualizacją w formie wykresów, tabel czy infografik. Prowadzi warsztaty z zakresu projektowania dokumentów i raportów. Absolwent I edycji Akademickiego Kursu Typografii, organizator, uczestnik i prelegent wielu konferencji typograficznych.